Koběluš - ovocné stromy

Prodejní doba

Ačkoliv se nám ochladilo a zdá se nám počasí nepříjemné, pro sázení stromků je optimální. STÁLE OTEVŘENO. Od 4.3.2019 prodáváme OVOCNÉ STROMKY prostokořenné. Od 12.3. ovocné keře.                                         
 PRODEJ ZATÍM JEN OVOCNÝCH STROMKŮ NA JAŘE 2019:


Od 4.3.2019 začneme prodávat zatím JEN OVOCNÉ STROMKY prostokořenné až do vyprodání zásob.

Ovocné keře  v kontejnerech (v květináčích)začínáme postupně také prodávat. U odrůdy, která je k prodeji,  musí být přesný datum prodeje- od kdy se prodává, jinak ještě není k prodeji. 
Pokud se vrátí zima, může být prodej dočasně zastaven. Proto sledujte aktuality nebo prodejní dobu.

Od 11.3.2019 do dubna 2019, možná do května (dle průběhu počasí):

pondělí:  9-16 hod.
úterý:     9-16 hod.
středa:   9-16 hod.
čtvrtek:  9-16 hod.
pátek:    9-16 hod.
sobota:  9-12 hod.


 POZOR!!! PRODEJNÍ DOBA JE ORIENTAČNÍ A MŮŽE SE MĚNIT V ZÁVOSLOSTI NA POČASÍ. Než vyrazíte na cestu k nám, zkontrolujte si, prosím, prodejní dobu, zda se nezměnila. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

                    
Až k nám pojedete, NEZAPOMEŇTE:
  •  SVÉ TAŠKY A SÁČKY NA OBALENÍ KOŘENŮ, AŤ SI NEZAMAŽETE AUTO. Pokud zapomenete, můžete si igel.obaly na kořeny u nás zakoupit;
  • TERÉNNÍ BOTY, hlavně po dešti.
  • VYBERTE VÍCE ODRŮD, pokud by nějaká odrůda došla, resp. se vyprodala, ať máte náhradní odrůdy. Máme jen do vyprodání zásob. Na jaře se sortiment mění velmi rychle a neaktualizujeme každý den. ODRŮDY NEVÍTE A NEZNÁTE, nevadí, poradíme na místě.

PŮVOD OVOCNÝCH STROMKŮ
Ovocné stromky a ovocné keře si pěstujeme sami na svých polích v podhůří Beskyd, proto se nazýváme ovocná školka. Nejsme obchodníci, ale přímo pěstitelé v podhůří Beskyd. Jsme členem Svazu Ovocných školkařů ČR  a Svazu školkařů ČR. Naše stromky a kěře jsou pod stálou státní kontrolou. Během vegetace je u stromků a keřů kontrolován zdravotní stav (SRS-Státní rostlonolékařská správa) a stav kvality ( ÚKZÚZ-Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský). Tyto kontroly potvrzují kvalitu našich stromků a keřů.

Prodej na jaře (III.-V.) a na podzim (konec X.-zač.XII.). Vše závisí na průběhu počasí a termíny prodeje se mohou měnit.

JAK TO U NÁS FUNGUJE?
  Podoně jako v jiném obchodě. Přijedete, nakoupíte, odjedete. Respektive, přijedete k nám a my Vám pomůžeme vybrat vhodný ovocný stromek/stromky a keř/e na Vaši zahradu.

CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT?
  Odrůdu znát nepotřebujete! Je důležité vědět,
  • kolik místa věnujete pro pěstování ovocných stromků a keřů. To je nejdůležitější!!!!
Dále:
  •  jaké ovoce chcete konzumovat (jablka, hrušky, švestky, borůvky, maliny....),
  •  v kterém měsíci ovoce chcete konzumovat (červenec, srpen, září...),
  •  zda chcete skladovat (uchovávat ve sklepě až do jara)
  • a zda budete používat žebřík (malý, velký...).
 Dle těchto kritérií vybereme ovocný stromek, resp. druh a odrůdu. Vybraný stromek vytáhneme ze záhonu, poradíme jak hluboko zasadit, jak hnojit a kořeny ovocných stromků a keřů zabalíme do igelitových pytlů, které si donesete s sebou nebo si u nás zakoupíte.