Koběluš - ovocné stromy

PODZIMNÍ PRODEJ

Drobné ovoce v kontejnerech (v květináčích) bude v prodeji od 20.září 2021: maliníky, ostružiníky, rakytníky, borůvky, muchovníky, rybízy, angrešty, klikvy...Od 20.9. budou také k prodeji v kontejnerech některé odrůdy jabloní v zákrsku, některé odrůdy ořešáků. Široký sortiment ovocných stromků bude na konci října nebo zač.listopadu-dle počasí.Od 20.9.2021 do 24.9.2021
pondělí až pátek 9-16hod.
sobota+neděle:zavřeno

Od 27.9. až do konce listopadu (dle počasí):
po-pá:  9-16h
sobota:9-12h
neděle +svátky: zavřeno

28.9.2021 úterý: zavřeno-Den české státnosti, Václav!
28.10.2021 čtvrtek: zavřeno-Den vzniku samostatného československého státu, Alfréda, Alfréd, Juda!
Proč se prostokořenné ovocné stromky prodávají tak pozdě na podzim?

 Jakmile se ovocné stromky a ovocné keře uloží do spánku, teprve pak můžeme stromky a keře vyorávat. Proto vyoráváme dle aktuálního zhodnocení a dle počasí. Každý druh, každá odrůda ukončuje vegetaci jinak v závislosti na počasí.

 Vyryté ovocné stromky z pole, následně natříděné a založené v prodejně, budou na prodej a také vypsané na našich web. stránkách-včetně odrůd, podnoží a ceny.

 Proč se neprodává během léta?

 Naše firma se zabývá přímo výrobou, resp. vypěstováním ovocného stromku a ovocného keře. Každý stromek a každý keř potřebuje individuální a největší péči během léta. Péče je převážně ruční, tudíž je to velmi náročné.

 Zároveň letní teploty jsou vysoké a nové zakořeňování a růst je právě zasazenou rostlinou minimalizován.
 Obecně lze říci, že ideální doba na sázení je na podzim nebo brzy na jaře. Teploty jsou nižší a počasí je deštivější, což je ideální pro dobré zakořeňování rostlin.